Друк
PDF
25
грудня
2012

На Гостинному дворі прикрашали ялинкиВійна за Гостинний двір триває з перемінним успіхом. Активна громадськість продовжує протестувати проти знищення культурної пам’ятки міста та перетворення Гостинного на торгівельний центр. Сьогодні перемогу святкували громадські активісти, котрим вдалося вигнати з приміщення охоронців будівлі.
Кияни-захисники Гостинного двору провели чергову акцію протесту. Не обійшлося без силового протистояння і навіть димових шашок. Після сутичок із молодиками в спортивних костюма та «Беркутом», активісти все ж таки потрапили на подвір’я Гостинного, де прикрасили ялинки.
 

«Гостинний двір не повинен стати черговим торгівельно-офісним центром або чиїмось бізнес-проектом. Ми вимагаємо повернути Гостинному статус пам’ятки архітектури, створивши тут культурно-мистецький простір для громадськості з вільним входом для всіх бажаючих», - наголошують громадські активісти.
 

Як відомо, постановою Кабінету міністрів №1380 від 15 серпня 2011 р. Гостинний двір виключили з державного реєстру пам’ятників архітектури.
 
У квітні 2012 р. депутати Київської міської ради більшістю голосів надали ПАТ «Укрреставрація» дозвіл на розробку проекту землеустрою для проведення реконструкції будівлі під торгівельно-офісний центр з автостоянкою.
 
У травні обурена громадськість оголосила безстрокову акцію протесту проти знищення Гостинного, облаштувавши там Гостинну республіку – унікальний культурно-громадський  осередок, де проходять різноманітні культурно-мистецькі, музичні і просвітницькі акції. Увесь цей час нові спроби рейдерського захоплення приміщення майже не припинялися. Для цього забудовник використовує найнятих молодиків, котрі вночі неодноразово нападали на захисників Гостинного.
 
У липні Верховна Рада виключила Гостинний двір у Києві з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, тим самим дозволивши його перебудову.
 
За інформацією захисників Гостинного, котрі перебували в середині споруди, будівельні роботи на Гостинному не припиняються, внаслідок чого багато приміщень будівлі  повністю зруйновані.

Більше фото: http://www.facebook.com/

Автор: ГО "Кияни об'єднуємось"

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian

PR

Page Rank