Друк
PDF
28
листопада
2009

“Еліта-центр” по-деснянськи

Шанс заселитися у свої квартири дістали вчора кияни, що інвестували в чотири багатоповерхівки на вулиці Лаврухіна, що на Троєщині. Контролювати процес взялася міська влада. Проблема виявилася глобальнішою, ніж непорозуміння із забудовником, бо останнім виступає Деснянська райрада. Депутати запропонували провести фахові перевірки використання коштів та порушити питання про притягнення до відповідальності керівництва району. Такі перевірки очікують і Оболонський район. Там теж знайшли серйозні порушення в залученні інвесторів для забудови. У будь-якому разі кияни, які сплатили за свої квартири, отримають житло, пообіцяли депутати.

 

Чотири будинки на вулиці Лаврухіна № 4, 5, 6 та 8, що в Деснянському районі столиці перетворилися на довгобуди. Заселитися у своє житло більш як 107 сімей не можуть уже три роки. Загалом постраждало 307 інвесторів. Учора їхню проблему розглянули депутати Київради. Як з’ясувалося, орендарем ділянки у 8 гектарів виступає районна рада. Саме вона наймала підрядні будівельні фірми для спорудження житла. Через адміністрацію кияни укладали інвестиційні угоди. На сьогодні за більшість квартир люди сплатили повністю. Отримати ж законних помешкань не можуть.


“Ми вже не розуміємо, кому нам вірити. Це вже не “Еліта-центр”. Тут забудовником виступала Деснянська рада. Та навіть влада нас дурить”,— обурюється представник ініціативної групи.


Заступник голови району Віктор Крохмалюк у відповідь лише розводить руками. Мовляв, районна влада теж не може справитися з фіктивними будівельними компаніями. “На цій вулиці у нас підписано договори із забудови з вісьмома компаніями. Ми аж ніяк не розраховували, що дві з них виявляться шахрайськими”,— аргументує чиновник. Однак ухиляється уточнити, чому районну владу не насторожив той факт, що одну з компаній “Галичина-Буд” засновано лише 2008 року. До того ж статутного фонду вона на рахунку мала лише 40 тисяч гривень. “Хіба не бачили, що на ці гроші не можна навіть лопат купити, не те що звести багатоповерховий житловий будинок?”,— риторично запитують ошукані кияни.


Шляхи розв’зання проблеми озвучив начальник ГУ житлового забезпечення Михайло Голиця. Насамперед, за його словами, потрібно подати запити до всіх відповідних органів. За фактами зловживання чи нецільового використання коштів потрібно провести перевірки. “Для подальшого фінансування будівництва район може почати продавати 5 відсотків квартир, які йому б належали”,— вважає пан Голиця. Він додає, що в разі потреби місто готове продати і свої законні 5 % житлової площі, коли район підготує та надасть кошторис. У будь-якому разі люди отримають житло, запевнили депутати.


Факти шахрайства з майном столичної громади знайшли і в Оболонському районі. Про масштаби поки що не говорять. За словами депутата Валерія Мошенського, з’ясовуватиме все спеціальна робоча група.


“На мою думку, пора порушувати питання про позбавлення районної влади функцій забудовника. Чиновники уявили себе панками, які все можуть, а потім їхні справи киянам і нам, міській владі, боком виходять, час припинити свавілля”,— підсумував обговорення голова фракції Блоку Леоніда Черновецького Денис Комарницький.

Автор: Марина ГУБЕНКО “Хрещатик” 27.11.2009р.

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian

PR

Page Rank