Друк
PDF
03
березня
2016

Кияни вимагають провести вибори до райрад

alt

Сьогодні активісти політичних партій і громадських організацій столиці провели пікетування КМДА з вимогою призначити дату проведення виборів до районних рад м. Києва. Також біля стін КМДА зібралися активісти, які борються з незаконними забудовами у столиці та захисники Биківнянського лісу. Незважаючи на різноманіття вимог до міської влади, позиція в усіх присутніх щодо районних рад була однозначною – райради потрібні, як ефективний інструмент представлення інтересів громади на низовому рівні.

Виступаючи перед громадою, представники різних політичних партій застерегли столичну владу від будь-яких спроб узурпації влади у місті та закликали провладну більшість Київради не забирати у киян невід’ємне право на здійснення місцевого самоврядування. На їхнє переконання, інтереси майже 4-мільйонної громади міста не може представляти лише 120 депутатів, більшість з яких зовсім не чує своїх виборців, не кажучи вже про роботу в окрузі чи розв'язання проблемних питань громади.

На переконання учасників акції, саме депутати районних рад мають займатися вирішенням переважної більшості господарських проблем на місцях, перебуваючи у тісній співпраці з виборцями та під їхнім пильним контролем.

Аргументи діючої влади про те, що райради – це пережиток минулого та радянський рудимент не витримують жодної критики. Адже такі європейські столиці як Варшава, Лондон і Париж мають свої «райради» - представницькі органи громади певних територіальних одиниць: районів, мікрорайонів тощо. Така система дозволяє мешканцям контролювати надходження та видатки коштів до місцевого бюджету, самостійно, на рівні району, вирішувати безліч життєво важливих питань, що стосуються  дошкільної та шкільної освіти, медичного забезпечення, торгівлі, будівництва, ремонту будинків, парковок, озеленення, дозвілля, спорту та багато іншого.

Чому влада так боїться відновлення виборів у столиці? Тому що доведеться насправді віддавати владу територіальним громадам і ділитися повноваженнями. Цього намагаються уникнути за будь-яку ціну, вигадуючи усілякі нісенітниці про непотрібність райрад, утримання значної кількості депутатів.

Де ж обіцяна децентралізація, розширення повноважень місцевих органів влади про які нам так дового розповідають? Дійсно, керувати містом за допомогою «ручних» райдержадміністрацій, які очолюють потрібні люди із арміями неефективних чиновників – набагато простіше. Навіщо когось слухати і з кимось домовлятися, якщо можна все вирішувати самостійно: кому, куди і скільки коштів віддавати, кому давати дозволи, а кому ні, де і що будувати, ремонтувати і так далі. 

А тому сьогодні, кияни відстоюють не лише своє право самостійно обирати представників до районних рад Києва, але і перспективу європейського майбутнього нашого міста, коли саме місцеві жителі разом зі своїми представниками, а не призначені згори чиновники визначатимуть як має розвиватися той чи інший район міста і столиця загалом.

Автор: Богдан Удовиченко

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian