Друк
PDF
19
жовтня
2017

12 проектів Громадського бюджету, за які має проголосувати кожен киянин

alt

30 вересня розпочалося публічне голосування за проекти в рамках «Громадського бюджету Києва». «Хмарочос» відібрав урбаністичні ініціативи, на які варто звернути увагу.
 
Громадський проект – це платформа, яка дозволяє громаді міста скерувати 100 мільйонів гривень з міського бюджету на розвиток Києва за власними проектами. Спочатку автори подають проекти, їх розглядає комісія у складі якої є чиновники та громадські активісти.
 
Якщо проект пройшов модерацію, його виносять на голосування. Залишити свій голос можна онлайн на сайті Громадського проекту за допомогою Bank ID або у спеціально облаштованих пунктах у райдаміністраціях. Цього року кожен киянин та киянка може проголосувати за п’ять різних проектів з-поміж 564. Голосування триватиме до кінця жовтня. Проекти-переможці, що наберуть найбільшу кількість голосів, будуть реалізовані за кошти міста.
 
Велоперехоплювальні паркінги поруч з станціями метрополітену
 
 
Автори проекту пропонують встановити велопарковки у радіусі 100 метрів від 18 станцій «синьої» гілки метро. Наразі власники велосипедів часто змушені залишати їх вдома, бо у місті немає місць для зберігання роверів. Проект має змінити ситуацію, і більше киян зможуть дістатися до метро велосипедом, а звідти – поїхати у справах. Згідно з проектом, металеві П-подібні велопарковки розраховані щонайменше на 10 велосипедів та мають бути встановлені за спеціальною антивандальною технологією, оформлені в єдиному стилі та кольорі.
 
Безпечні переходи з острівцями безпеки
 
Україна – лідер за смертністю на дорогах серед європейських країн, а ДТП – перша причина смерті серед людей віком від 15 до 24 років. Понад 43% загиблих внаслідок дорожньо-транспортних пригод – це пішоходи та велосипедисти. Виправити цю невтішну статистику, принаймні у межах Києва, допоможе облаштування безпечних переходів з острівцями безпеки, зазначають атвори ініціативи.
Такі переходи змушуватимуть водіїв автівок знижувати швидкість у зв’язку зі зміною траекторії руху. На острівці пішохід зможе перечекати, поки потік машин на зустрічній смузі зменшиться. Для запуску пілотного проекту автори запропонували облаштувати переходи на вул. Грушевського біля стадіону «Динамо», на Хрещатику біля ЦУМу та два переходи на вул. Маршала Гречка. В рамках проекту планують не лише проектування, будівництво острівців та нанесення розмітки, а й пониження бордюрного каменя.
 
Очистка озера Синє
 
Синє озеро розташоване на околиці Пуща-Водицького лісу в мікрорайоні Виноградар. Сюди приїздять відпочивати жителі Святошинського та Подільського районів. Автори проекту хочуть, щоб озеро Синє стало комфортним і затишним. Для цього, за задумом, потрібно очистити прибережну зону та облаштувати її, перетворивши на рекреаційну зону.
 
Благоустрій прилеглої території озера Верхнє Вигурівське
 
Автори проекту хочуть облаштувати озеро на Троєщині. Проект передбачає  не лише очищення території, облаштування пішохідної доріжки та встановлення смітників, а й встановлення об’єктів для розваг та відпочинку. Згідно з проектом біля озера «Верхнє Вигурівське» мають з’явитися лави, дитячий та спортивний майданчики, шахо-шашечна зона, тренажери. Для більшої ергономічності проекту для освітлення обрані модульні автоматичні вуличні світильники з антивандальним захистом. Благоустрій території біля озера має урізноманітнити ландшафт району і дати мешканцям ще одне повноцінне місце для дозвілля.
 
Облагородити озеро «Пінгвін»
 
Куренівське озеро, що знаходиться на перетині вулиць Сирецької та Копилівської, містяни прозвали «Пінгвін». Наразі водойма у занедбаному стані: вода забруднена, а біля озера знаходиться стихійне сміттєзвалище. Автори проекту пропонують прибрати територію навколо та очистити озеро від сміття. На берегах має з’явитися рекреаційна зона: алея, лави, дитячий та спортивні майданчики, вуличні ліхтарі та смітники. Таким чином, замість гори сміття мешканці району зможуть займатися спортом, відпочивати та гуляти з дітьми.
 
Екостежки у Пуща-Водиці
 
Проект передбачає облаштування доріжок та екомаршрутів по Пуща-Водицькому лісу. Вздовж доріжок поставлять лавки для сидіння, стенди з інформацією про тваринне та рослинне різноманіття регіону, мапи з точками привалів. На перші півроку проекту запланована робота екскусовода-доглядача, який роздаватиме відвідувачам путівники та проводитиме інфокампанію. Згідно з задумом авторів, відвідувачі екостежок мають поглибити свої знання про природу, її різноманіття та відновити з нею зв’язок.
 
Освітлення прибудинкових територій автономними сонячними ліхтарями
 
Пілотний проект із зовнішнього освітлення має стартувати на житловому масиві Воскресеньский біля будинків по вул. П.Запорожця, 3 та бульвар Перова 18а і 16в. Автономні світильники працюватимуть завдяки сонячній енергії. Це буде рішення для підвищення рівня безпеки громадян та водночас економії кошт міського бюджету, пишуть автори проекту. Ліхтарі не потрібно під’єднувати до електромереж і вони не підлягають тарифікації за використання електроенергії.
 
Енергоефективність автошляхів
 
Пілотний проект зі встановлення вітрогенераторів на великих автомагістралях може приносити 1800 кW електроенергії в місяць на кожні 100 метрів шляху, каже автор проекту. Через рух автівок на швидкості на таких дорогах завжди є вітер. Ідея проекту полягає у тому, щоб на розподільну бар’єрну огорожу встановити вертикальні вітрогенератори. Такі огорожі зараз є на Московському мосту, Набережному шосе, проспекті Перемоги тощо. Важливий момент щодо безпеки: турбіни невеликого розміру, виготовляються з композитного матеріалу. Тож у разі наїзду на огорожу внаслідок ДТП вони не будуть становити загрози. Результатом проекту є зменшення витрат на електрику для міста.
 
«Енергозбереження у Взаємодії»: встановлення світлодіодних ламп в школах та садочках
 
LED-лампи не лише є більш енергоощадними, а й безпечнішими. Автори цього проекту пропонують замінити звичайні лампи у шести школах та дошкільних закладах Дарницького району на світлодіодні. Енергоощадні лампи дозволять знизити рахунки на комунальні послуги, а зекономлені кошти направити на інші статті видатків у школах. Заощадження електроенергії може становити 75-80%.
 
Урбомонітор – система громадського екологічного контролю міського середовищ
 
Жителі Києва не завжди можуть оцінити стан екологічної ситуації. Це відбувається через відсутність системи оперативного спостереження за рівнем викидів, озоном, радіаціайним та ультрафіолетовим випромінюванням, пиловим забрудненням, шумовим, електромагнітним та вібраційним фонами. Цю проблему має вирішити Урбомонітор. Це система блоків сенсорів, що збирають дані про показники забруднення повітря. Отримана інформація надсилається на центральний блок, звідки після обробки і систематизації вона розміщується на веб-сайті та моніторах поруч з самими сенсорами. Згідно з проектом має бути також розроблена онлайн-мапа (веб-ресурс та додаток до смартфону). Така система допоможе містянам, екоактивістам та чиновникам ознайомитися зі справжнім становищем довкілля й за допомогою статистики приймати рішення щодо покращення якості повітря у місті.
 
Взаємодія: «Інклюзивний спортивно-ігровий майданчик»
 
Проект передбачає появу спортивно-ігрового майданчика, доступного для дітей з інвалідністю. Його мають облаштувати на території школи №289, біля Парку Партизанської Слави. Майданчик має бути пристосований для ігор, спілкування та занять спортом. Проект має за мету створити єдиний простір, де діти, незалежно від стану здоров’я, зможуть разом проводити час, відпочивати і розвиватися.

Джерело:
"Хмарочос"
 

Автор: Богдан Удовиченко

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian