Друк
PDF
05
квітня
2018

Цього року в КМДА обіцяють взятися за велоінфраструктуру

alt

4 квітня 2018 року у колонній залі КМДА відкрили фотовиставку «Добре місто: перспективи міста, що розвивається». Виставку підготувало посольство Королівства Данії в Україні, присвятивши її розвитку данської велосипедної культури.  Водночас українська сторона представила Концепцію розвитку велоінфраструктури столиці. Спікерів на події було лише двоє: начальник відділу політичної та громадської дипломатії Посольства Королівства Данії в Україні Йохан Соренсен і генеральний директор «Київавтодору» Олександр Густелев.

Данець коротко і тезово розповів про велосипедну інфраструктуру свої країни та, зокрема, Копенгагена: там велосмуги і велодоріжки вже давно стали невід’ємною складовою міського ландшафту.

Велосипед, пояснює Соренсен, серйозно заощаджує час, який містяни витрачають на стояння в автомобільних пробках, крім того, він значно дешевший в експлуатації і набагато корисніший для здоров’я. Тому муніципалітет Копенгагена вже давно пішов далі у розвитку інфраструктури, необхідної для велосипедистів: велопішохідні мости; світлофори, які надають велосипедистам пріоритет у русі; спеціальні урни для сміття, розташовані вздовж веломаршрутів; мобільні додатки, які полегшують пересування містом. Завдяки таким ретельно продуманим умовам дев’ять з десяти данців щодня користуються велосипедом.


alt
Ось так виглядає велодоріжка в Копенгагені...

«Ми сподіваємося, що ця фотовиставка вмотивує киян частіше користовуватися велосипедами, і вже невдовзі ми побачимо, що кількість велосипедистів у Києві все більше зростає». Слідом за Соренсеном виступив Олександр Густелев. Головний автодорівець наголосив, що київська адміністрація вже третій рік поспіль займається розвитком міської велоінфраструктури. Він пошкодував, що не на всіх київських вулицях можна запроваджувати велодоріжки, і нагадав про «відомий веломаршрут з Троєщини до Європейської площі протяжністю 41 км».

Виявилося, що це лише початок і у Києві обов’язково з’являться три великих маршрути: «Виноградар — Центр» (протяжністю 16,7 км), «Оболонь — Поділ — Центр» (13,1 км) та «Солом’янка — Центр» (7,8 км). Та й загалом велодоріжкам і велосмугам стануть приділяти значно більшу увагу — вже нараховується 64 об’єкти дорожньої інфраструктури, які мають звести або реконоструювати до 2020 року. І у кожному з цих проектів «розглядатиметься можливість врахування доцільності облаштування велодоріжок». Розповів чиновник і про плани на 2018 рік: «У цьому році ми розпочинаємо масштабні проекти з капітального ремонту вулиці Академіка Заболотного і проспекту Академіка Паладдіна. Там обов’язково з’являться велосмуги. Ми працюємо над облаштуванням велосипедних доріжок і на Кирилівській вулиці, де вони доповнять пішохідні зони».


alt
А так - у Києві...

Облаштують велосмугу і вздовж Набережного шосе — від Поштової площі до мосту Патона. «Раніше цим маршрутом ходив трамвай, — каже Густелев. — Тож зараз ми можемо зробити його велосипедним». Також у планах транспортників подовжити на сім кілометрів веломаршрут «Троєщина-Європейська площа». Крім того, Густелев анонсував капітальний ремонт доріг на вулицях Олени Теліги і Олександра Довженка, а також на проспекті Степана Бандери, наголосивши, що тамтешні смуги для громадського транспорту обов’язково будуть суміщені із велосипедними. Те ж саме буде зроблено ще на десяти вулицях, а загальна протяжність такої суміщеної смуги складе 61 км. 

Джерело: "Хмарочос"

Автор: Богдан Удовиченко

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian