Друк
PDF
18
квітня
2018

Під КМДА вимагали збереження історичного обличчя Києва

alt

У вівторок, 17 квітня, понад 50 громадських активістів провели акцію протесту під стінами КМДА. Громадськість вимагала від міської влади зберегти історичне обличчя Києва та припинити незаконні забудови, що знищують унікальну історію Києва. 

Мова йде про створення підземного музею на Почтовій площі та припинення будівництва готелю на Андріївському узвозі, 14-16. На Андріївському узвозі забудовник ЧП «Маркон» хоче будувати готель висотою 30 м. при максимально дозволеній у цьому місці висоті в 9 м.

Щодо Поштової площі, то нагадаємо, що в 2015 р. під час реконструкції транспортної розв’язки на Поштовій площі, будівельники зробили унікальну знахідку – цілу вулицю часів Княжої доби X-XIII ст.

Після цього мер Києва Віталій Кличко дав доручення припинити будівельні роботи. Для досвідження знахідки були розпочаті археологічні розкопки. Під час них науковці знайшли там монети, керамічні уламки посуду, свинцеві печатки, зброю та інші речі, що мають виняткову історико-культурну цінність.

Тоді ж міська влада і особисто мер Кличко пообіцяли облаштувати на цьому місці підземний музей, що міг би стати однією із туристичних перлин Києва. На сьогодні всі історико-археологічні дослідження припинені. Чи то через брак фінансування, чи то просте небажання міської влади виконувати обіцяне. 

Минуло майже 3 роки, але далі слів і обіцянок справа так і зрушилася. За планом реконструкції Поштової площі там мали побудувати підземний торговельно-розважальний центр. 

Автор: Богдан Удовиченко

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian