Друк
PDF
28
травня
2019

На реконструкції спорткомплексу планують вкрасти мільйони


ТУРБОТА ПРО КИЯН ДОБРА ЛИШЕ ТОДІ -                                                            
                                                    КОЛИ НА НІЙ МОЖНА БАГАТО ВКРАСТИ
                                                                                    (чи то мер Києва Кличко,
                                                                             чи то його подєльнік Столар)
В старому радянському анекдоті говорилось про те, щоб в СРСР не конструювали б, хоч каструлю, хоч піаніно – все одно виходив автомат.
От так і наша київська влада - за яку б начебто і потрібну справу вона не бралася б – все одно, в першу чергу, вдається переважно вкрасти. Ну не можуть вони не красти. Може б уже і не хотіли б, але не можуть – душа не дозволяє.
На офіційному сайті Київської міськдержадміністрації розміщено повідомлення про початок реконструкції старого зруйнованого спорткомплексу на Райдужному масиві у Дніпровському районі Києва https://kyivcity.gov.ua/news/vadim_guttsayt_na_rayduzhnomu_zvoditsya_suchasniy_fizkulturno-ozdorovchiy_kompleks
Дійсно, справа як говориться «богоугодна» і місту потрібна, якби не одне – ну дуже вже забагато зібрались вкрасти. Ну надто багато.
На сайті «Прозоро» розміщено інформацію про те, що відбулись торги щодо цієї реконструкції, які виграло ТОВ "АЮДЕР-XXІ"https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-01-17-000849-b
Правда результати попередніх торгів, на таку ж саму суму, були чомусь відмінені (напевно тоді торги виграв не той «хто нада») https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-07-13-000911-c
В матеріалах на «Прозоро» є і тендерна документація, в якій є і розділ «Технічне завдання», щодо об’ємів робіт, які мають бути виконані (і з яких відповідно розраховувалась вартість проекту).
Брати Грім, Айзек Азімов і всі інші відомі казкарі і фантасти, в гробу перевертаються від заздрощів щодо необмеженого польоту фантазії тих хто «малював» ці «об’єми».
Візьмемо лише пару позицій.
Згідно завдання на закупівлю робіт і відомості обсягів робіт, які мають бути виконані, передбачено, в тому числі – по знесенню існуючої будівлі:
 


п/п
 
Найменування робіт та витрат

 
Одиниця
виміру
  Кількість Примітка
1 2 3 4 5
   
Знесення існуючої будівлі
     
1 Розбирання надземної частини одно- i двоповерхових
будiвель без збереження придатних матерiалiв
  м3 4500  
2 Розбирання фундаментiв будiвель   м2 900  
3 Перевезення сміття до 30 км
 
  т 10710  
 
Будь яка будівля складається із об’ємів будівельних матеріалів, з яких збудовано будівлю і внутрішніх об’ємів приміщень цієї будівлі, які заповнені повітрям. Все це складає загальний будівельний об'єм будівлі.
Як правило, об'єм матеріалів, з яких збудовано будівлю складає лише від 10 до 20 відсотків від загального будівельного об’єму, а по модульних конструкціях, які збудовані в основному без несучих стін, об'єм будівельних матеріалів не перевищує 5-10% - інше це повітря, всередині будівлі.
Слід зазначити, що стара будівля спорткомплексу, яку заплановано демонтувати і є такою модульною конструкцією. Суцільних капітальних фундаментів і несущих стін тут немає. Будівля тримається на опорних залізних стовпах (під якими лише і є ділянки фундаменту), а стіни – це тонкі листи заліза із утеплювачем всередині. По суті – це великий некапітальний МАФ спортивного призначення – легко збірна конструкція. Лише спереду будівлі вхідна група виконана із цегли – але і та товщиною у пів цеглини.
Таким чином, об'єм матеріалів цієї будівлі у загальному мізерний і навряд чи складе більше 5-10% від об’єму будівлі.
Таким чином при товщині модульного покриття 100 мм  і вхідної групи з цегли такої ж товщини, загальний об'єм матеріалів, які будуть демонтовані, складе (периметр помножений на висоту стін і на товщину стін):
(30+30+30+30) * 5 * 0,1 м.= 60 куб.м.
Де периметр 30м+30м+30м+30м;
Висота – 5м
Товщина стін 100мм (0,1м) (це враховуючи утеплювач між листами, які і є стінами – і який уже давно украли і якого там нема)
 З врахуванням об’єму колон і стелі, загальний об'єм матеріалів, які будуть демонтовані складе не більше 100 м.куб.
Відповідно, загальна маса будівельного сміття, яке потрібно буде вивезти, максимум складе декілька сот тон.
Проте, як ми бачимо із технічного завдання, у ньому стоїть, що буде вивезено 10700 тон сміття, що у кілька десятків разів перевищує реальний об'єм.
Слід зазначити, що роботи з демонтажу і вивезення сміття дуже дорогі.
Таким чином, через багаторазове завищення об’ємів виконуваних робіт (приписок) лише на даних роботах забудовником і корумпованими чиновниками, КП «Сопртивний комплекс» буде привласнено мільйони гривень коштів громади – Київського міського бюджет. А таких робіт немало.
Звичайно на фоні вартості велосипедного містка, вартістю у 420 мільйонів і вартість погонного метру, якого в кілька разів перевищує вартість погонного метра шестиполосного мосту, який будуть китайці – воно начебто і дріб’язок, але саме отак – де по крупному, де трохи менше і перекачує команда Кличка-Столара наш київський бюджет у свої кишені.

Автор: Владимир Бондарь

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian