Друк
PDF
15
травня
2009

Кандидати у президенти України визначилися з політтехнологами

Джерело: http://tsn.ua
Виборчою кампанією Віктора Януковича займуться американські політтехнологи, а Тимошенко і Яценюк покладаються на українців і росіян.Українські, російські та американські політологи вже поділили між собою кандидатів у президенти України. Претенденти на найвищу державну посаду зроблять ставку на перевірених фахівців.

 

Просуванням Віктора Януковича, якого, за даними Київського міжнародного інституту соціології, на виборах готові підтримати 20-22% українців, займається заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Борис Колесніков.За його словами, ПР вже два роки працює з командою відомого американського консультанта Пола Манафорта. Цей фахівець відомий тим, що вів президентські кампанії Джорджа Буша, Боба Доула, Рональда Рейгана та Джеральда Форда. Також він і його люди консультували уряди Нігерії, Анголи, Того та Сомалі.

"Ми [Партія регіонів] виграли [з Манафортом] двоє останніх виборів, узяли максимально можливий результат, в українській історії [подібного] ще ніхто не повторив. У нас немає особливих приводів міняти консультантів", - заявив Колесніков. Втім, він не виключає і появи нових імен серед піарників Януковича, зокрема людей із Росії.

Не збирається міняти політтехнологів і прем'єр Юлія Тимошенко, за яку зараз готові проголосувати 15-18% українців. Як і на парламентських виборах, головним піарником у команді Тимошенко буде український політтехнолог Олег Мєдвєдєв. Втім, сам він заявив, що прем'єр свою піар-команду ще не збирала.

Разом із тим, серед її піарників також буде творець "Таврійських ігор", народний депутат Микола Баграєв, завдяки якому публічні виступи Тимошенко зазвичай нагадують шоу.

Прийде на допомогу Тимошенко і росіянин Олексій Ситников, глава консалтингової групи "Імідж-контакт". Про це він сам розповів українській пресі.

Ситников "засвітився" майже на всіх значних виборах пострадянського простору протягом останніх років. У Росії він працював у команді Бориса Єльцина у 1996 році, у 1999 році брав участь у створенні партії "Єдність", яка пізніше влилася до путінської "Єдиної Росії". На парламентських виборах в Ізраїлі у 2006 року він був радником глави партії "Лікуд" Беньяміна Нетаньяху. Партія отримала друге місце у Кнесеті.

Росіяни, за словами експертів, працюватимуть і у виборчій кампанії Арсенія Яценюка. Зокрема, серед його консультантів є московський політтехнолог Тимофій Сергєйцев. Його ім'я пов'язують зі скандальним проектом 2004 року, коли на українському телебаченні демонстрували ролики з Ющенком-ковбоєм, який осідлав розділену на "три ґатунки" Україну.

Свою участь у роботі команди Яценюка підтвердив і Ростислав Павленко, директор Фонду соціальних стратегій, який раніше був главою аналітичної служби при Секретаріаті Президента. Але коментувати, якою буде кампанія Яценюка, він відмовився.

Від коментарів утримався і Володимир Грановськи, якого називають головним зовнішнім консультантом екс-голови Верховної ради.

Чинний президент Віктор Ющенко буде повертати собі рейтинги за допомогою політтехнологів глави свого Секретаріату Віктора Балоги.

Головним серед них стане українець Вадим Карасьов. Він підтвердив, що буде співпрацювати з Ющенком, а зараз займається розробкою ідеології, стратегії й тактики президентської кампанії.

Нагадаємо, за даними соціологічних досліджень, головним фаворитом президентських виборів залишається лідер ПР Віктор Янукович.

За даними соціологічного опитування, проведеного компанією Research&Branding Group, його готові підтримати 24,8% українців.

За прем'єра Юлію Тимошенко готові віддати голоси 15,6% опитаних, 13,9% проголосували би за колишнього голову Верховної ради Арсенія Яценюка, 3,9% - за лідера Комуністичної партії Петра Симоненка, по 2,6% - за спікера парламенту Володимира Литвина та чинного президента Віктора Ющенка.

Автор: Богдан Удовиченко

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian