Друк
PDF
03
серпня
2009

Захист прав мешканців гуртожитків

Однією з найбільш гострих проблем як Києва так і України в цілому є проблема мешканців гуртожитків, які є майже безправні, особливо тих, які були приватизовані і перейшли у приватну власність (хоча приватизація гуртожитків є незаконною як така).

Група киян, мешканців гуртожитків створила громадську організацію "Столичні гуртожди", яка в тому числі і за підтримки навіть тих хто не проживає в гуртожитку (в тому числі і члена ГО "Кияни обєднуємось"  О. Дядюка - юриста "Столичних гуртожитків") відстоює інтереси таких мешканціва.

Уже є перші успіхи. Як в судових баталіях, так і в законодавчій роботі.

В 2008 році вийшов Указ Президента №1073/2008  від 24 листопада 2008 року «Про заходи щодо забезпечення житлових прав мешканців гуртожитків», з 1 січня 2009 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Декого вже так допекли нашою діяльністю по поверненню гуртожитків до державної так комунальної власності, що на нас уже починають кляузи писати, що означає, що ми йдемо правильним шляхом.

От і приклад "плачу наведу"

УКРАЇНА ВІДКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО__________ трест «КИЇВМІСЬКБУД —2»______________ 03151, м. Київ. вул.. Народного Ополчення, 26а                    Р/рахунок № 2600710148201 в АКБ «Юнекс»тел. 249-02-14 факс 249-02-12                                                      м.Києва,    МФО 322539                                                                                     ЗКПО04012661Від               ЛШб/    2009 рокуБашкіровій Людмилі Миколаївні Голові та співзасновнику спілки „Столичні гуртожитки"03191, м. Київ, вул.. Крейсера Аврори. 16, кв. З-б Казимирському Ігорю Степановичу Заступнику голови спілки „Столичні гуртожитки" 03148, м. Київ, вул.. Академіка Корольова, 9А Зубко Юрію Григоровичу Першому секретарю Київського міського комітету Соціалістичної партії України 01021, м. Київ, вул.. Грушевського, 28/2, кв. 115  ПретензіяВідкрите акціонерне товариство „Трест „Київміськбуд - 2" в колективній власності має гуртожитки в місті Києві по вул.. Борщагівській, 171/18; Польовій, 19/8; Салютній, 1; Серпова, 9; Туполева, 16і; Туполева, 18д та проспекту Перемоги, 118. Відповідно до чинного законодавства України ВАТ „Трест „Київміськбуд - 2", як власник, розпоряджається своїм майном на свій розсуд в виробничих інтересах підприємства у межах правових відносин.Однак Ваша приватна спілка „Столичні гуртожитки" за сприянням Київської міської організації Соціалістичної партії України, втручається без всяких підстав в роботу персоналу гуртожитків Товариства без погодження з керівництвом підприємства проводять заходи у приміщеннях гуртожитків та на при будинковій територій, порушують спокій мешканців. Така діяльність є протиправною, суперечить гаслам, які наголошує Соціалістична партія України, наносить моральну та матеріальну шкоду нашому підприємству. Під впливом вашої діяльності находяться біля 5 - 7 % мешканців гуртожитку, які проживають в них по 10-15 років та незадоволені своїм житловим становищем в зв'язку з не отриманням квартир. Більшість мешканців не підтримують ваших „зусиль" та агітацію. Сформувати у них думку про ніби то „нелюдське" ставлення до них та кабальні умови проживання, вам не вдається.Протистояння меж мешканцями та вашими активістами приводе до напруженість в їх відносинах. Активісти створених Вами „рад мешканців гуртожитків"    агітують та підбурюють людей на то що би вони неІ булиоплачували комунальні послуги та не виконували правила проживання в гуртожитках, які встановлені Положенням про гуртожитки, що затверджене Постановою Ради Міністрів УРСР від 03.06. 1986 року № 208. Вони проводять активну роботу по блокуванню підписання договорів „Про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", який впроваджено Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 529 та діє та є обов'язковою законодавчою нормою для громадян України.В порушення п. 34, 35, 36 Примірного положення про гуртожитки,
Вами без погодження з керівництвом Товариства та без участі профспілки
ВАТ „Трест „Київміськбуд - 2" у кожному нашому гуртожитку створена
так названа „рада гуртожитку" та призначений Голова ради гуртожитків
ВАТ „Трест „Київміськбуд - 2"
                             мешканець     гуртожитку  по вул..Серпова, 9 Палаш М.М. Основною метою в діяльності „ради" є збір грошей з мешканців гуртожитку для підкріплення фінансової спроможності вашої спілки. Щомісяця з кожного члена спілки збирають по 10-15 грн., а що кварталу по 100 грн. При тому гроші збираються без оформлення відомості про внески.Оскільки діяльність вашої приватної спілки „Столичні гуртожитки", за сприянням Київської міської організації СПУ, направлена на протидію заходам керівництва Товариства, яке, у період фінансової кризи, шукає можливості на покращення умов проживання мешканців, створює моральну напруженість та наносить матеріальні збитки підприємству, вимагаємо негайно припинити всяку діяльність членів вашої спілки у приміщеннях гуртожитків та прилеглої території. Всі збори та громадські заходи, що вами проводяться у приміщеннях гуртожитків та на прибудинкової території будуть вважатись, як порушення громадського порядку та втручання в інтереси власника. Використання назви нашого Товариства в найменуванні посад вашої спілки, як-то „Голова ради гуртожитків ВАТ „Трест „Київміськбуд - 2", що займає Палаш М.М. та під назвою цієї посади підписує звернення та заяви до державних органів, є грубим порушенням законодавства та ознаки рейдарства.У випадку, як що діяльність вашої спілки буде продовжено далі, ми вимушені звернутися до суду з позивною заявою для захисту свої інтересів, як власника гуртожитків.
В.О. Генерального директора
С.В. Кущ
вик. І.М. Некрасов тел. 249-02-24

Зазначу, що в цьому "плачу ярославни" купа брехні, починаючи від того що внески у нас збираються за відомістю і не 100 грн і закінчуючи тим, що до соцпартії наша організація не має жодного відношення, нам вона лише іноді дає приміщення для проведення зборів. Скаржники навітьцього не знають, тому ліплять повну туфту.

Тим не менше, поява таких скарг означає, що наша робота не даремна і що власники злочинно прихватизованих гуртожитків уже починають психувати.

Про те як прихватизувались гуртожитки автор розмістить окремі статті.

 

 

Автор: Александр Дядюк

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian