Друк
PDF
19
березня
2012

Як кияни Пейзажну алею захищали

alt

У суботу, 17 березня, понад 2 тисячі киян зібралися на Пейзажній алеї в центрі столиці, щоб завадити черговим спробам забудувати мальовничий скверик із казковими скульптурами.

До заходу, організованого громадськими активістами, долучилися представники політичних партій і тисячі небайдужих киян, які протестують проти рішення Верховного суду України віддати земельну ділянку на Пейзажці під забудову Міністерству закордонних справ України.

Акція мала виключно громадський характер, а тому представники політичних партій заздалегідь домовилися не використовували політичної символіки і прапорів. На жаль, не всі активісти стримали обіцянку не перетворювати акцію по збереженню Пейзажної алеї в політичне шоу.

Учасники акції вимагали від столичних чиновників перейти від обіцянок до реальних справ по захисту Пейзажки. В свою чергу, МЗС України кияни закликали добровільно відмовитися від цієї земельної ділянки, натомість отримавши землю в іншому місці.

Чималу порцію критики від столичної громади і ЗМІ отримав голова КМДА Олександр Попов, який приїхав відстоювати Пейзажну алею посадивши тут декілька дерев. Такі дії активісти назвали передвиборчим піаром столичного посадовця, одразу ж пригадавши йому, як декілька років тому, дерева на Пейзажці висаджував і Леонід Черновецький, що повторно балотувався на посаду мера столиці. Як бачимо, це не допомогло захистити алею від постійних зазіхань з боку МЗС України. Цього разу Олександр Попов запевнив киян, що повністю підтримує громадськість у прагненні зберегти сквер і не дозволить його знищити.

Чого варте слово міського керманича, кияни зможуть побачити вже 5 квітня, під час засідання Київської міської ради, де повинні розглянути питання про повернення земельної ділянки на Пейзажній алеї у власність міста.

«Кияни об’єднуємось» будуть уважно слідкувати за ситуацією навколо улюбленого місця відпочинку багатьох мешканців міста і повідомляти киян про будь-які події щодо Пейзажної алеї.

Нагадаємо, що 13 березня 2012 р. Вищий адміністративний суд відмінив рішення Апеляційного адміністративного суду Києва про заборону Міністерству закордонних справ України проводити будівельні роботи в унікальному нині скульптурному парку – Пейзажній алеї. Окрім цього територія Пейзажної алеї входить до охоронної зони об'єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Національного історико-культурного заповідника Софія Київська.

У соціальній мережі «Facebook» кияни створили групу: «Захистимо Пейзажну алею». Долучайтесь, адже це – наше місто!

alt

alt

alt

alt

alt

Автор: ГО "Кияни об'єднуємось"

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian

PR

Page Rank