Друк
PDF
06
листопада
2023

ЯК РОЗДЕРИБАНИЛИ МАЙНО КИЯН , ЯКЕ БУЛО ПЕРЕДАНО ДО СТАТУТНОГО ФОНДУ КИЇВМІСЬКБУДУ , АБО – ПОЧІМ КЛИЧКО

alt
Напевно всі знають, що самим великим будівельним підприємством не лише Києва, але і всієї України – є холдингова компанія АТ «Київміськбуд», 80% акцій якого належить Територіальній громаді міста Києва, в особі Київської міської ради.
Але мало хто задумувався – а що за цим стоїть.
А стоїть за цим – Рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 15.05.1995 року № 147, яким новоствореному «Київміськбуду» було передано офігенну тучу об’єктів нерухомого майна та ще цілий перелік контрольних пакетів дочірніх підприємств (у яких своєї нерухомості також було немало). Що ми можемо бачити з копії
цього рішення а також з додатків з переліками нерухомого майна і дочірніх підприємств (які нижче).
Проте, здійснивши пошук у реєстрі нерухомого майна та співставивши у таблиці, що передавалось до статутного фонду Київміськбуду і що ще залишилось, ми можемо побачити, що залишилось майже нічого.
Залишилась лише будівля головного офісу на Суворова 4/6 і та уже фактично не належить Київміськбуду – так як під неї взято кредит і вона знаходиться у заставі в «Укргазбанку» та дві адмінбудівлі на Чоколовському бульварі і освіти, 6. Ну і ще якісь приміщення на Рокосовського, 8а. ВСЕ.
Все інше нерухоме майно, з переданого у статутний фонд – тю-тю.
А куди і як воно ділось? Ну хто зараз є щасливим власником тієї нерухомості я частково виявив (не все встиг), наприклад щасливим співвласником будівлі на Зої Гайдай 2а, стала Якусевич Юлія Вікторівна, а адмінбудинок по Очаківському провулку, 3 чудним образом трансформувався у багатоквартирний будинок – який став приватною власністю Савицького О. В. на підставі договору дарування. О как оно Міхалич!
Але ще більш цікаво хто той чарівник, який провернув усі ці схеми – і як він це зробив? А це ми можемо спробувати зрозуміти – на підставі одного з цих конкретних випадків.
На розгляд останньої сесії Київської міської ради на 2 листопада цього року виносився (не встигли розглянути) проект рішення «Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 2 серпня 2005 року № 78-6-00294, укладеного між Київською міською радою та акціонерним товариством холдингової компанії «Київміськбуд», щодо земельної ділянки по вул. Лебединській, 9 (кадастровий № 8000000000:78:033:0005).
В пояснювальній записці до цього рішення вказано, що підставою прийняття такого рішення – є перехід права власності на об’єкти нерухомого майна зареєстровані на вказаній ділянці – від «Київміськбуду» до іншої особи.
Воно б то начебто і все логічно, якби не одне АЛЕ!
Справа в тому, що як слідує із витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, майно у власність цієї іншої особи перейшло, ще в 2000 році, підстава – протокол, серія та номер: 5, виданий 15.06.2000, видавник: Учасники ТОВ «Основа-Солстрой»; акт приймання-передачі нерухомого майна, серія та номер: -, виданий 28.06.2000, видавник: ТОВ «Основа-Солстрой» та ТОВ «Дока Україна Т.О.В.».
Виходить, що керівництво «Київміськбуду» відчуживши нерухоме майно на цій ділянці іншій особі ще в 2000 році, з незрозумілих причин укладає в 2005 році договір оренди на цю землю і 18 років сплачує «за того парня» орендну плату за землю, що за 18 років склало не один мільйон гривень, чим нанесено збитки інтересам АТ ХК «Київміськбуд» або є ще інша більш вірогідна версія, про яку нижче. Але спочатку всі події викладемо в хронологічному порядку.
15 травня 1995 року
Рішення виконавчого комітету Київської міської Ради народних депутатів від 15.05.95 N 147 "Про створення державної комунальної холдинговій компанії "Київміськбуд" та затвердження установчих документів" – до статутного фонду компанії було передано цілий перелік ВЕЛИКИЙ нерухомого майна, яке відносилось до комунальної власності міста Києва, в тому числі будівлі механізованого складу на вул. Лебединській.
 
23 березня 2000 року
П. 8 рішення Київради N 53/774 – «Оформити акціонерному товариству холдинговій компанії "Київміськбуд" право оренди строком на 25 років на земельну ділянку площею 1,25 га для експлуатації та обслуговування будівель механізованого складу на вул. Лебединській, 9
 
15 та 28 червня 2000 року
Протоколи та акти приймання-передачі нерухомого майна, згідно яких нерухоме майно по вул. Лебединській, 9 перейшло із власності ТОВ «Основа-Солстрой» - у власність ТОВ «Дока Україна Т.О.В.»
Що означає, що на цей час майно уже було не у власності «Київміськбуду», а у власності ТОВ «Основа-Солстрой».
 
2 серпня 2005 року(через 5 років після відчуження майна)
Укладення договору оренди земельної ділянки по вулиці Лебединській, 9 між Київською міською радою і ХК «Київміськбуд».
 
Тобто, як уже зазначалось вище, договір оренди Київміськбуд уклав через 5 років після того – як нерухоме майно на цій ділянці було відчужено із власності Київміськбуду і Київміськбуд до неї не мав уже жодного відношення, а відтак умисно і свідомо сплачував оренду «за того парня» - не користуючись землею
 
Або є інший варіант (і я схиляюсь до цього варіанту):
Теперішнє керівництво Кимївміськбуду в останні роки систематично займається розкраданням майна Київміськбуду, для чого «заднім числом» підробляються документи на відчуження майна підприємства, яке начебто було здійснене в ті далекі часи коли ним керували люди, яких уже нема в живих (який з них спрос) – і тепер через багато років (десь з 2017 року) реєструються права власності на ці об’єкти – за іншими особами.
Бо я сумніваюсь, що керівництво і бухгалтерія «Київміськбуду» не помічали, що 18 років платять орендну плату за земельну ділянку, якою ще з 2000 років користуються інші особи, які «начебто» викупили нерухомість на цій землі у Київміськбуду ще в 2000 році.
І за такими ж схемами, використовуючи підробні документи «заднім числом» теперішнє, наголошую – ТЕПЕРІШНЄ керівництво Київміськбуду – РОЗІКРАЛО майже всю нерухомість, яке колись було передано із комунальної власності міста – нашої з вами киян власності.
Звичайно, вся ця інформація потребує більш детальної перевірки – і з боку Тимчасової контрольної комісії Київради і з боку правоохоронних органів. Щось можливо було знесено і земля пішла під забудову (як на Кібальчича, 2), щось можливо дійсно вкрали ще до Кушніра.
Але з реєстрів нерухомого майна слідує, що практично все це майно «улєтучилось» після 2012 року – коли «Київміськбуд» очолив Кушнір. Нє ну за щось же купляються вілли за 20 мільйонів євро у Монако.
Але чомусь це абсолютно не цікавить ні Кличка ні теперішніх депутатів Київради, які начебто представляють нас киян – власників 80% акцій Київміськбуду і того майна, яке колись передавалось у статутний фонд підприємства і тю-тю.
Невже Кушнір усіх купив з потрохами?
Почім Кличко?
 
Додатки:

  1. Копія рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 15.05.1995 року № 147 з додатками – переліком майна, що передається до статутного фонду і переліком дочірніх підприємств.
  2. Таблиця нерухомого майна, яке передавалось статутний фонд «Київміськбуду» та стан щодо прав власності на даний час.
  3. Витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, щодо речових прав на об’єкти нерухомого майна, зареєстровані в м. Києві по вул. Лебединській, 9.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Автор: Олександр Дядюк

Please register or login to add your comments to this article.
Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian