Друк
PDF
11
лютого
2010

«Кияни об’єднуємось» контролюватиме розгляд Київрадою питання, щодо вирубки парку по вул. А.Малишко

                                                      

Нещодавно сайт громадської організації «Кияни об’єднуємось» вже повідомляв про те, що наша організація в порядку місцевої ініціативи організувала та провела збір понад 2000 підписів киян на підтримку двох пропозицій до Київради:

1.  Щодо відміни рішення Київради щодо передачі земельної ділянки парку вздовж вулиці Малишка фірмі «Ярус» та про відновлення частини знищеного парку;

2.  Щодо прийняття Київрадою рішення про встановлення мораторію на передачу земель під житлову та громадську забудову, за рахунок лісів, парків і скверів. 

21 січня 2010 року, дані пропозиції були офіційно подані до Київради.

  Знищення парку фірмою «Ярус», набуло значного суспільного розголосу завдяки спільним та злагодженим діям ГО «Кияни об’єднуємось», інших громадських організацій, екологічних рухів, громадськості та ЗМІ. Під тиском громадської думки та своїх виборців, депутати Київради все ж таки були змушені розпочати розгляд вказаних пропозицій.   

10 лютого, відбулось засідання земельної комісії Київської міської ради на якому вказані пропозиції були розглянуті. Представники ГО «Кияни об’єднуємось» О. Дядюк та М. Маньковський висловили депутатам Київради – членам земельної комісії, позиції та настрої понад 2000 киян, які підписалися проти варварської екологічної політики влади та припинення знищення зелених зон Києва.

Цього разу, виборці обов’язково згадають дане рішення депутатів, які своїм рішенням передали земельну ділянку під будівництво, а також дозволили знищити парк. Оскільки переважна більшість киян, також вважають неприпустимим відведення земельних ділянок під будівництво за рахунок парків, скверів і лісів. Також, представники ГО «Кияни об’єднуємось» звернули увагу депутатів Київради на те, що під час прийняття рішення про виділення ділянки можливо, було здійснено підміну дозвільних документів.

Оскільки фірма «Ярус», виграла інвестиційний конкурс на будівництво накриття над лінією метро, між станціями метро «Дарниця» і «Чернігівська», по Броварському проспекту, а чомусь отримала під забудову частину парку по вулиці Малишка. Розглянувши подані нами пропозиції Земельна комісія Київради прийняла рішення щодо перевірки викладених обставин, для чого з Головного управління земельних ресурсів було витребувано всі необхідні документи. Було також прийняте рішення про опрацювання і перевірку вказаних документів робочою групою, до якої обіцяно запросити і представників ініціативної групи від ГО «Кияни об’єднуємось».

Важливе питання щодо накладення мораторію на подальшу передачу під забудову парків, лісів і скверів в Києві, було вирішено розглянути спільно з комісією Київради з питань екології. Таким чином, можна впевнено говорити про першу маленьку перемогу громадськості та мешканців Києва. Під тиском виборців та громадської думки, київська влада все-таки змушена займатись розглядом цим неприємним для неї питанням і неодмінно вжити заходів, щодо збереження решти парку. 

ГО «Кияни об’єднуємось» спільно з іншими громадськими організаціями та екологічними рухами, буде постійно інформувати громадськість та місцевих мешканців про розгляд даного питання.

 

Якщо земельна комісія і створена нею робоча група у встановлений термін не розглянуть питання та не передадуть його на сесію Київради, яка має відбутись 25 лютого, то ГО «Кияни об’єднуємось» спільно з громадськістю, організовуватиме масову акцію протесту  під стінами Київради з вимогою до депутатів КМДА: першочергово розглянути питання відновлення по-варварськи знищеного парку по вулиці Малишка та публічно повідомити громадам Дніпровського району та м. Києва про подальшу долю земельної ділянки, на якій знаходиться решта парку.

Автор: Александр Дядюк

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian