Друк
PDF
06
серпня
2009

Киянам друкують нові платіжки, які "не можна виправляти"

На початку наступного тижня кияни одержать платіжки на оплату житлово-комунальних послуг за новими тарифами.

Документи вже друкуються, заявили "Комсомольській правді в Україні" у Головному інформаційно-розрахунковому центрі при КМДА.

 

Видання нагадує, що пристрасті навколо цін на комуналку в столиці не на жарт розігралися в перших числах липня, коли городяни одержали платіжки з новими цифрами на оплату за послуги ЖКГ.

Спочатку нові тарифи скасував Шевченківський райсуд, а потім - Кабмін. Однак міська влада довела правомірність даного рішення і повернула ціни назад. Тепер нові ціни на комуналку законні і діють для всіх жителів столиці.

"Оскільки тарифи офіційно були затверджені до 20 травня 2009 року, то дія постанови Кабміну поширюється після її опублікування", - розповідає адвокат Павло Гречковський.

"Але суд призупинив дію розпорядження 6 липня, а Кабмін - 17 липня. До цієї дати нарахування, що відповідають новим тарифам, не суперечать законодавству", - продовжив він.

27 липня Апеляційний суд скасував ухвалу Шевченківського райсуду від 6 липня. Тому розраховуватися за цими платіжками киянам усе ж таки доведеться.    

"КМДА і розрахунковий центр оперативно відреагували на заяву і відповідне розпорядження Кабміну від 17 липня і забезпечили можливість оплати за житлово-комунальні послуги в банківських установах за виправленими рахунками за червень як виключення", - повідомив директор розрахункового центру Станіслав Каплуненко.

"Такі рахунки приймалися до оплати до 1 серпня", - підкреслив директор.

При цьому він зазначив, що 48% рахунків за липень були виправлені жителями на свій розсуд.

Обробка таких рахунків проводиться в розрахунковому центрі винятково в ручному режимі, що значно ускладнило їхню обробку, адже виправлялися будь-які суми по будь-яких послугах. 

Каплуненко уточнив, що рахунок за вжиті житлово-комунальні послуги є платіжним документом затвердженого зразка.

Отже, ніякі власноручні виправлення не допускаються. Виправлення припустимі лише за узгодженням з житловою організацією і повинні бути завірені її підписом і печаткою.

Разом з тим, міністр житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко заявив у середу, що >оплачував послуги ЖКГ за старими тарифами і закликав киян брати з нього приклад.

Автор: www.pravda.com.ua

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian